Blog,Rozwój,Słowo Roku

Dlaczego jedno słowo na zielono?

Zwracam uwagę na szczegóły i wiem, że są ludzie, którzy również to robią. Specjalnie dla nich i dla wszystkich ciekawych dzisiejszy wpis, w którym opowiem: o nazwie, logo i jego kolorach. Czemu logo jest zielone? Dlaczego ma kształt nieregularnego koła? O co chodzi z tym jednym słowem? Jeśli jesteś ciekawa, czytaj dalej – wszystkie informacje znajdziesz poniżej.

Dlaczego w logo znajduje się tylko jedno słowo?

Słowa są dla mnie ważne. Według mnie mają moc. Każde z nich ma swoje indywidualne znaczenie. Budzą emocje. Mogą wywołać łzy smutku lub radości. Zdenerwować nas, rozśmieszyć lub głęboko zranić. Słowa i umiejętność posługiwania się nimi to dary, których większość z nas nie docenia, nie doszacowuje lub wręcz je lekceważy. Aby podkreślić, że ważne jest każde „słowo”, umieściłam je w swoim logo.

Dlaczego logo jest na zielono?

Logo z napisem „słowo” jest zielone z kilku ważnych dla mnie powodów. Zielony to kolor nadziei, budzącej się do życia przyrody, soczystej trawy kołyszącej się latem na wietrze, drzew pozostających nawet w zimie zielonych. Poza tym uwielbiam zieloną herbatę, która dzięki swoim właściwościom pobudza do działania. Zielony uspokaja, łagodzi, leczy. Zielony to kolor powolnego, systematycznego wzrostu – jak w przyrodzie. Warzywa, zioła, las. W naturze nie da się nic przyspieszyć. Chce, żeby tak było z moimi treściami, które stworzyłam, tworzę i dopiero stworzę.

Dlaczego jedno słowo jest w logo w kształcie koła?

Jedno słowo znajduje się w kole dlatego, że koło to pełnia. Okrągły stół, przy którym wszyscy są równi. Filiżanka pełna ulubionego napoju z góry najczęściej ma kształt koła. Księżyc daje najwięcej światła właśnie w pełni, kiedy jest kołem. Wiele znaków drogowych, koło ratunkowe, koła, dzięki którym możemy jechać… Zarówno w przyrodzie, jak i we współczesnym świecie koło jest symbolem, z którego korzystamy w codzienności. Koło to także najprostszy kształt do narysowania, jeden z pierwszych, jakich uczą się dzieci. Chcę, aby to, co stworzę, było w miarę proste do wypróbowania. Nie do końca regularny kształt ma imitować kółka odbite po herbacie, a także to, że czasem potrzeba kilku prób, aby dojść do zadowalającego efektu. Jestem zdania, że warto próbować, nie poddawać się właśnie wtedy, kiedy nasze „koło” nie jest idealne. Jest wystarczające na tyle, jak bardzo może być w danej chwili.

Jakie jest „dlaczego” marki słowo Barbary Garczyńskiej?

Moje „dlaczego” to połączenie tych wszystkich symboli. Chcę moimi słowami – napisanymi tu, we wpisach na blogu, a także w moich książkach, a kto wie, może w przyszłości także w innych produktach – dawać nadzieję. Być jak pełna, okrągła filiżanka herbaty. Pokazywać wskazówki jasne jak księżyc w pełni, być odżywcza jak soczyste, zielone jabłko. Łagodzić trudności jak mięta, a jednocześnie motywować do systematycznego wzrostu.

Czy jest tak, jak napisałam? Sprawdź w innych moich wpisach.

Zapraszam Cię także do mojego newslettera, w którym co tydzień przesyłam cenne wskazówki i dzielę się skrawkami mojego pisarskiego życia.

Jak można się zmienić dzięki osobistemu słowu roku?

Jeśli wybierzemy jedno słowo i będziemy je konsekwentnie zgłębiać to z czasem mogą się dokonać piękne zmiany. Zapraszając słowa, których moc chcemy poczuć, zapraszamy efekty, za które będziemy sobie wdzięczni – nie tylko do końca roku. Aby dowiedzieć się więcej o idei słowa roku, zapraszam Cię do zajrzenia TUTAJ. A już wkrótce będę miała dla Ciebie książkę – workbooka do pracy własnej z osobistym słowem roku.  

workbook osobiste słowo roku

Już jest! 

W sklepie czeka na Ciebie workbook: 

Osobiste słowo roku poczuj moc słowa. 

Czy jesteś gotowa na efektywne zmiany? 

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *