„Modlitewnik dla dzieci”

Modlitewnik dla dzieci - Barbara Garczyńska

Modlitewnik dla dzieci

Modlitewnik dla dzieci to książka będąca zbiorem modlitw dla najmłodszych.

Części modlitw, jeszcze nie znasz, inne są Ci dobrze znane. Napisane dla dzieci aby pokazać im piękny dar modlitwy. Dać im słowa których mogą użyć by budować relacje z Bogiem. W prostych słowach ujęte wcale nie takie proste myśli, uczucia dziękczynienia i prośby. Teksty, które ułatwią najmłodszym rozmowę z Bogiem Ojcem. Urocze, barwne ilustracje Eweliny Jaślan-Klisik do każdej modlitwy dopełniają całości.

Książka ma kilka części, a modlitwy zgrupowano tematycznie. Na początku są modlitwy na różne okazje między innymi: poranna, wieczorna, po kłótni z rodzicami, o dobre wykorzystywanie czasu, przed i po posiłku, za dziadków czy za rodzeństwo. Dalej są modlitwy do Świętych w tym do Anioła Stróża, do św. Łucji, św. Jana Bosko czy Św. Dominika Savio – patrona dzieci i młodzieży. Następnie kilka modlitw związanych z Eucharystią np. przed i po mszy świętej czy Przed Najświętszym Sakramentem, po przyjęciu komunii Świętej. Na końcu książki dołączono modlitwy codzienne znane wszystkim takie jak Ojcze Nasz, pod Twoją obronę czy Skład Apostolski. Spis wszystkich znajdziesz na końcu w spisie treści.

Premiera książki: 24.02.2021
Wyd. PROMIC

Liczba stron: 43

Modlitewnik dla dzieci zgodny z nauczaniem kościoła

Modlitewnik dla dzieci posiada Imprimi potest to znaczy, że jego treść została sprawdzona czy jest zgodna z nauczaniem Kościoła Katolickiego.

Format modlitewnika dla dzieci jest niewielki (nieco mniejszy niż zeszyt A5) dlatego świetnie mieści się w małych dziecięcych dłoniach. Na pewno znajdzie się na niego miejsce w maminej torebce, może więc towarzyszyć dziecku podczas niedzielnej Eucharystii. Niewielka ilość tekstu na stronie może być okazją dla dziecka uczącego się czytać do pierwszych prób samodzielnego czytania.

Przepiękne ilustracje, które znajdziemy na każdej stronie modlitewnika mają za zadanie pomóc wyobrazić sobie czytany tekst i zachęcić do częstego sięgania po modlitewnik dla dzieci.

Więcej informacji i opinie znajdziesz w opisie produktu. Chcesz pokazać dziecku wspaniały świat modlitwy? Zapraszam do sklepu. Kliknij poniżej!

Scroll to Top
Shopping cart
Your cart is empty
Let's start shopping!
Start shopping
0