„Dziesięć Przykazań Bożych”

Dziesięć Przykazań Bożych to książka dla dzieci, w której mogą one z pomocą siedmioletniej Małgosi i pięcioletniego Pawła odkrywać tajemnice Dekalogu. To kolejna cześć z serii o rodzinie Nuta. Według wieku dzieci, wpasowuje się ona między Kalendarz Wielkopostny a Moc Sakramentów. Dzieciaki poznają dziesięć przykazań przy okazji codziennych sytuacji. W niektórych zdarza im się popełniać błędy lub są świadkami kiedy inni przeciwko któreś z przykazań.

Książka jest przede wszystkim przewodnikiem po dekalogu dla dzieci. A także może być wsparciem dla rodziców i katechetów lub księży do podjęcia tego tematu. Rozpoczyna się od od wstępu dla rodziców i dla dzieci. Następnie jest wprowadzenie, skąd wzięły się przykazania, w rozdziale o tablicach, które Mojżesz dostał od Pana Boga na górze Synaj. Kończy się opowiadaniem, w którym rodzice wyjaśniają, jak dekalog łączy się z przykazaniami miłości, danymi nam przez Pana Jezusa w Nowym Testamencie.

Na końcu każdego opowiadania znajdują się pytania do treści. Nowością są zadania, które pozwalają aby poznane przykazania lepiej zrozumieć. Na końcu jest także krótka modlitwa, aby dane przykazanie dobrze wypełniać.

Tak samo jak poprzednie książka została zilustrowana przez Ewelinę Jaślan – Klisik. 

Premiera książki: 11.04.2022
Wyd. PROMIC

Książka Dziesięć Przykazań Bożych posiada Imprimi potest. To znaczy, że została sprawdzona czy treści w niej zawarte są zgodne z nauczaniem Kościoła Katolickiego.

Scroll to Top
Shopping cart
Your cart is empty
Let's start shopping!
Start shopping
0