Kalendarz wielkopostny to książka o przygotowaniach do Wielkiej Nocy i świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Książka jest przewodnikiem dla dzieci po tym trudnym okresie liturgicznym jakim jest Wielki Post. Kalendarz Wielkopostny to znakomita pomoc dla rodziców i katechetów. Rozpoczyna się od Środy Popielcowej, a kończy śniadaniem Wielkanocnym. W książce poruszane są rozmowy o nabożeństwach i zwyczajach wielkopostnych. Dzięki niej możemy wraz z dziećmi przeżywać przygotowania do Zmartwychwstania Pańskiego.

Pamiętacie rodzinę Nutów? Właśnie rozpoczęli Wielki Post i przygotowują się do Wielkanocy. Pamiętacie jak przeżywali Adwent? Teraz porządkują swoje serca na święta Zmartwychwstania Pańskiego. Poznają stacje drogi krzyżowej. Dowiadują się czym jest modlitwa i jak mogą się modlić. Wspólnie poszczą i zbierają jałmużnę by przekazać ją później potrzebującym. Przygotowują razem kartki świąteczne dla rodziny. Na swój sposób uczestniczą w Triduum Paschalnym. Zajrzyj i dołącz do nich, by wspólnie spędzać ten najważniejszy czas w roku dla każdego katolika.

Kalendarz Wielkopostny powstał z potrzeby serca i by wypełnić lukę na rynku książek katolickich dla dzieci na temat tego trudnego, ale jakże ważnego okresu liturgicznego. Książka składa się z dwudziestu opowiadań, a pod każdym z nich pytania do rozmowy i cytat do omówienia, a także adres Pisma świętego nawiązujący do tematu opowiadania. Z tyłu znajdziemy także słowniczek trudniejszych pojęć.

Książka Kalendarz Wielkopostny posiada Imprimi potest to znaczy, że treść została sprawdzona pod względem poprawności i rzetelności i jest zgodna z nauczaniem kościoła katolickiego.

Premiera książki: 11.02.2020
Wyd. PROMIC

Poniżej znajduje się darmowy fragment z książki – jedno całe opowiadanie o postanowieniach.