„Moc sakramentów. W poszukiwaniu skarbów wiary”

Moc Sakramentów to książka o siedmiu sakramentach, które każdy człowiek może przyjąć w trakcie swojego życia.

Kolejne spotkanie z przesympatyczną rodziną państwa Nutów. Małgosia i Paweł, których możesz znać z Kalendarza adwentowego i Kalendarza wielkopostnego, znowu zadają dużo pytań. Tym razem interesują ich sakramenty – Małgosia właśnie przygotowuje się do Pierwszej Komunii Świętej, a Pawełek trochę jej tego zazdrości. Sakramenty są dla wielu z nas po prostu ważna częścią rzeczywistości, dla dzieci jednak to wielka tajemnica . Opowiadając im o skarbach wiary ukrytych w sakramentach, spróbujmy na nowo zachwycić się niezwykłą mocą łaski Bożej.

Na końcu każdego rozdziału znajdują się pomocne pytania, a ponadto książka zawiera słowniczek trudnych pojęć oraz rachunek sumienia dla dzieci.

Moja córka przed przyjęciem Pierwszej Komunii Świętej zadawała mnóstwo pytań. Szukałam czegoś, co byłoby zbiorem dobrych odpowiedzi, ale też mogło przypomnieć jej o znaczeniu spowiedzi i Eucharystii, kiedy biała sukienka komunijna zniknie w szafie. Uznałam, że dobrym prezentem komunijnym byłaby książka opowiadająca również o mocy innych sakramentów. Dlatego napisałam Moc Sakramentów

Premiera książki: 08.03.2021
Wyd. PROMIC

Książka Moc Sakramentów posiada Imprimi potest to znaczy, że została sprawdzona czy treści w niej zawarte są zgodne z nauczaniem Kościoła Katolickiego.

Poniżej znajduje się darmowy fragment, w którym znajdziesz jedno z opowiadań.