Blog
List do Siebie

List do Siebie

Obecnie coraz mniej ludzi pisze listy. Mejle, telefony i media społecznościowe wyparły starodawne ręcznie pisane listy. Przyznam się, że i ja poza okazjonalnymi kartkami świątecznymi nie pisze i nie wysyłam listów. Jednak co roku, od trzech lat piszę przynajmniej jeden list. List do siebie. Kiedy? Po co? O czym? Co z nim potem robię? Odpowiedzi znajdziesz poniżej.

Kiedy piszę list do siebie?

List do siebie piszę na przełomie starego i nowego roku. Wykorzystuję przerwę świąteczną lub  noworoczną. Te wolne dni końca roku skłaniają mnie do refleksji i melancholii. Właściwie każdy moment jest dobry do napisania listu do siebie. Każdego dnia coś się kończy, coś zaczyna, a coś trwa.  W tym roku z różnych powodów i zawirowań list do siebie udało mi się napisać dopiero po powrocie z ferii zimowych 31.01.2022. Niemniej bardzo się cieszę, że się jednak udało, bo ciągle jakoś mi czegoś brakowało, żeby dobrze rozpocząć nowy rok, a to już jest jeden z powodów…

Po co piszę list do siebie?

Piszę list do siebie, aby dobrze wejść w nowy rok, aby pomyśleć, co mnie w nim czeka. Myślę o tym, jaki będzie. W jakim miejscu jestem teraz, a w jakim chce być za rok. Ten list do siebie to taki trochę element przejścia, przestawienia się. Piszę go dla siebie teraz i dla siebie za rok. Ten list do siebie, ma mi za rok pozwolić się z niego ucieszyć albo pośmiać. Piszę, aby się zmotywować, a może czasem zapłakać? Każdego roku powodów przybywa. Jednym z nich jest przyzwyczajenie.  

O czym piszę list do siebie?

R    E    K    L    A    M    A

Zapisuje w nim co się wydarzyło, mimo że jeszcze się nie wydarzyło. Piszę o tym, że jestem sobie wdzięczna za to i tamto, mimo że jeszcze nie miało miejsca. Wymieniam przede wszystkim swoje dokonania i piszę o sobie. Piszę o tym, że dobrze, że zrobiłam to i owo. Piszę o dobrych rzeczach. Staram się być życzliwa i wyrozumiała dla mnie za rok. Piszę z odwagą, ale dosyć ogólnikowo. Czasem wychodzi mi dłuższy czasem krótszy. Czasem za jednym zamachem spisuje całość, którą chcę, żeby się pojawiła, innym razem na raty dopisuję kolejne zdania. Na papierze spełniam marzenia, które planuję podjąć w przyszłym roku.

Co robię po napisaniu listu do siebie?

Po napisaniu listu do siebie adresuje go do siebie z datą kiedy został napisany. Następnie wkładam go do koperty, którą zaklejam. Na kopercie piszę datę dnia, w którym był napisany, ale z rokiem następnym jeśli miało to miejsce jeszcze w grudniu, jeśli było już w styczniu, to piszę datę ostatniego dnia tego roku. Dla jasności kiedy piszę list do siebie 15.12.2021, to na kopercie zapisuje 15.12.2022, a jeśli napisałam list 6.06.2022, to data na kopercie będzie 31.12.2022. Potem jak mam ochotę i czas ozdabiam kopertę i chowam ją w jakieś sobie dobrze znane lubiane miejsce. Tak, aby z łatwością odnaleźć go za rok, a jednocześnie, aby nie przeszkadzał mi wpadając w ręce przed czasem kiedy przyjdzie go otworzyć. A po roku lub niemal roku otwieram, czytam i myślę sobie, jak zmieniłam się przez ten rok.

 Jeśli nigdy nie próbowałaś/eś spróbuj. Może będzie to dobry sposób, na uświadomienie sobie czego chcesz w tym lub przyszłym roku?

List do siebie jest jednym z moich sposobów na dobre wejście w rok. Poza tym wybieram sobie osobiste słowo roku i tworzę listę marzeń.

Uważasz ten wpis za wartościowy? Możesz (nawet w ramach dziesięciny) postawić mi wirtualną kawę 😊

Postaw mi kawę na buycoffee.to
.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *