„Dziesięć Przykazań Bożych”

Dziesięć Przykazań Bożych to książka dla dzieci, w której mogą one z pomocą siedmioletniej Małgosi i pięcioletniego Pawła odkrywać tajemnice Dekalogu. To kolejna cześć z serii o rodzinie Nuta. Według wieku dzieci, wpasowuje się ona między Kalendarz Wielkopostny a Moc Sakramentów. Dzieciaki poznają dziesięć przykazań przy okazji codziennych sytuacji, w których zdarza im się popełniać błędy lub są świadkami wykroczeń przeciwko przykazaniom.

Książka może być przewodnikiem po dekalogu dla dzieci, a także wsparciem dla rodziców i katechetów lub księży do podjęcia tego tematu. Rozpoczyna się od wprowadzenia, skąd wzięły się przykazania, a kończy na opowiadaniu, w którym rodzice wyjaśniają, jak dekalog łączy się z przykazaniami miłości, danymi nam przez Pana Jezusa w Nowym Testamencie.

Na końcu każdego opowiadania znajdują się pytania do treści. Nowością są zadania, pozwalające poznane przykazania lepiej zrozumieć, a także krótka modlitwa, aby dane przykazanie dobrze wypełniać.

Tak samo jak poprzednie książka została zilustrowana przez Ewelinę Jaślan – Klisik. 

Premiera książki: 11.04.2022
Wyd. PROMIC

Książka Dziesięć Przykazań Bożych posiada Imprimi potest to znaczy, że została sprawdzona czy treści w niej zawarte są zgodne z nauczaniem Kościoła Katolickiego.